Düğün Albümleri , Çeşitleri ve İçerikleri

Birbirini seven iki insan için düğünden daha özel hangi gün olabilir ki? Bu en özel günü ölümsüzleştirmek için yapılacak yöntemler arasında da akla ilk olarak fotoğraf çekiminin gelmesi oldukça normaldir. Bu fotoğraf çekiminin hangi ortamda, nasıl gerçekleşeceğine çiftlerle birlikte oturup karar veririz, ancak asıl önemli olan çekilen fotoğrafların nasıl baskı haline getirileceği ve nasıl saklanacağıdır. İşte bu aşamada düğün albümünün nasıl olacağı konusunu konuşmaya başlarız. Sizlere aşağıda düğün albümleri hakkında aklınıza gelebilecek soruların cevaplarını verdik.

Düğün Albümleri Nasıl Hazırlanır?

Fotoğraf çekiminin tamamlanmasının ardından sırada baskı aşaması gelir. Bu aşamada ilk olarak gelin ve damadımızın belirli sayıda fotoğraf seçmesi ve o fotoğrafların baskıya verilmesi gerekmektedir. Albümler genel olarak 10 yaprak olarak hazırlanır. Yani 10 yapraklı bir düğün albümünde çektiğimiz fotoğraflar arasından ortalama 20 ila 45 fotoğraf bulunabilir. Sayfa sayısı artırılmış albümler daha fazla sayıda fotoğraf barındırabilir. Artırılan her sayfa fiyata etki unsurudur.

Düğün Fotoğrafları Albüm Paketleri Nelerdir?

Piyasada birçok fotoğrafçı meslektaşımız kendi zevklerine ve gelin ve damadın isteklerine göre farklı albüm seçenekleri hazırlamaktadır. Bizde de durum benzerlik göstermektedir. Düğün ve nişan fotoğraflarının teslimini genelde 1 büyük boy panaromik albüm, 2 adet aile albümü ve 1 adet poster baskı olarak teslim edilmektedir. Özel günler değerlidir. Bazı paketlerde albümlerinizi size özel bir kutu ile teslim ediyoruz. Kutu üzerinde bir adet fotoğrafınız, isimleriniz ve özel gününüzün (düğün ya da nişan) tarihiniz yazmaktadır. Boyutları ve içerikleri bakımından aşağıda 2 adet örnek albüm paketi seçeneği bulunmaktadır. Düğün fotoğrafçıları genel olarak bu albümleri teslim ederler. Paketler arasında küçük fiyat farkları bulunmakta ancak ciddi bir farklılık bulunmamaktadır. Ciddi fiyat farkını oluşturan esas nitelik çekilen fotoğrafların kalitesidir. Seçeceğiniz albümler bizim firmamızda fiyata minimum ölçüde etki eden unsurlardan biridir. Fiyat belirleme kriterimiz çektiğimiz fotoğrafların kalitesi ve çekim süresidir. Fiyata etki eden bir unsur albüm yapraklarının kağıt türüdür. İçerisinde aynı boyutlarda, aynı sayıda albüm bulunan 2 paketin mat ve ipek olarak yapılması durumunda ciddi fiyat farkları oluşmamaktadır. Düğün fotoğrafçılarının hemen hepsi düğün albümlerini profesyonel albüm firmalarına yaptırmaktadır.  Albüm içerisinde kullanılan kağıt türü (mat albüm ya da ipek albüm) arasında çok fazla fiyat farkı olmadığı bilgisini düğün fotoğrafçınıza karar verirken aklınızda bulundurun.

 

 

Paket İçeriği

1 Adet 30cm x 60cm Büyük Boy Panaromik Albüm

2 Adet  Aile Albümü

1 adet 50cm x 75cm Poster Baskı

Çekilen tüm fotoğrafları içeren 1 Adet DVD

Paket İçeriği

1 Adet 35cm x 70cm Büyük Boy Panaromik Albüm

2 Adet  Aile Albümü

1 adet 50cm x 75cm Poster Baskı

Çekilen tüm fotoğrafları içeren 1 Adet DVD

Paket içinde istenilen kağıt türünde baskı yaptırabilirsiniz.

Albüm içleri için 2 adet seçenek bulunmaktadır.

1- Mat Fotoğraf Kağıdına Baskı (Lustre)

2- İpek Fotoğraf Kağıdına Baskı (Bizim tercih ettiğim kağıt türüdür. Fotoğraflarınız daha keskin(net) görünür.) (Silk)

Panoramik Albüm Nedir?

Panaromik albüm PVC (plastik) malzeme üzerine fotoğraf kağıtları yapıştırılarak oluşturulan dayanıklı bir albümdür. PVC malzeme orta noktasından kırım makinasında kırılarak üzerine yapıştırılan tek parça fotoğraf kağıdı yapıştırılarak üretilir. Fotoğraf kağıdının tek parça olması sebebiyle ortaya panaromik bir görüntü çıktığı için ismi panaromik albüm olarak anılır.

Düğün Albümleri Nasıl Tasarlanır ?

Panoramik albüm, aile albümü, cep albümü adlarıyla sıraladığımız tüm albümlerdeki fotoğraflar aynıdır. Yani büyük boy albümde hangi fotoğraflar varsa aile ve cep albümlerinede de o fotoğraflar vardır. Albüm tasarımı yapılırken bir sayfaya konulan fotoğrafların birbiriyle uyum içerisinde olmasına dikkat edilir. Aynı sayfaya konulan pozların birbiriyle uyumlu ve pozlar olmasına özen gösterilerek tasarımları yapmaktayız. Albüm kapağı albümün neredeyse en özel sayfasıdır. Hazırlanacak olan bu albüm kapağı hem tüm albümlerin üzerinde yer alacak, hem de fotoğrafların dijital ortamda teslim edilmesi için hazırlanan DVD’lerin kapağında yer alarak uzun yıllar saklanabilecek bir hatıra olacaktır. Albüm kapağının tasarımıyla ilgili olarak çok fazla seçenek vardır. Yani kapağın nasıl olacağı hayal gücümüze kalmış. Ancak kullanılan malzeme çeşidine bağlı olarak bazı çeşitleri, şeffaf flexi kapak, ahşap kapak, deri kapak, kristal kapak vb. Şeklinde sıralayabiliriz.

Farklı farklı albüm kapağı çeşitleri bulunmaktadır. Nubuk albümler, deri kapaklar, ahşap albüm kapakları, pleksi modellerimiz gibi bir çok çeşit mevcut.

Privilege Serisi
Ahşap Pencereli Serisi
Lazer Serisi